´╗┐

Bildiri Ba┼čvurusu

 


Bildiri Ba┼čvurusu

Bildiri Ba┼čvurunuzu gerçekle┼čtirebilmek için önce ‘Üyelik I┼člemleri’nden bir hesap açmal─▒s─▒n─▒z. Bu aç─▒lan hesap kongre için kay─▒t yapt─▒rd─▒─č─▒n─▒z anlam─▒na gelmez, ancak bu ┼čekilde kendi hesab─▒n─▒z içerisinde bulunan ‘Bildiri Gönderiniz’ sayfas─▒n─▒ kullanarak do─črudan bildiri ba┼čvurunuzu gerçekle┼čtirebilirsiniz.

 

Ba┼čvuruda bulunanlar birden fazla bildiri gönderebilir. Lütfen bildiri ba┼čvurunuzu gönderdikten sonra metin içerisinde herhangi bir de─či┼čik yap─▒lmas─▒n─▒n kabul edilmeyece─čini dikkate al─▒n─▒z. Ayn─▒ ki┼činin tek kay─▒t ücreti ile en fazla 2 bildiri (tek veya çok yazarl─▒) sunabilece─čini unutmay─▒n─▒z.  

 

Bildiri Özet Gönderimi Genel Kurallar─▒

Bildiri özetleri, Türkçe veya Ingilizce olarak gönderilecektir. Özetler 300 kelime (ba┼čl─▒k, yazarlar ve kurum bilgileri hariç) ile s─▒n─▒rland─▒r─▒lm─▒┼čt─▒r.

 

Bildirinin Ba┼čl─▒─č─▒: Ba┼čl─▒kta kelimelerin sadece ilk harfleri büyük olacak ┼čekilde yaz─▒lmal─▒d─▒r (Örn: Sporcular─▒n Psikolojik Özelliklerinin Incelenmesi).

 

Yazarlar: Akademik unvan kullan─▒lmadan, bildiriyi sunacak ki┼či kay─▒t panelinden seçilmelidir. Yazar Ad─▒ ve Soyad─▒ aç─▒k ┼čekilde yaz─▒lmal─▒d─▒r (Örn: Mehmet Akif CENGIZ).

 

Yazarlar─▒n Kurumlar─▒: Kurumlar─▒n ad─▒ aç─▒k olarak yaz─▒lmal─▒d─▒r (Örn: Gazi Üniversitesi Beden E─čitimi ve Spor Yüksekokulu, Ankara).

 

 

De─čerlendirme

Bütün gönderiler ‘Bilim Kurulu’ taraf─▒ndan incelenip de─čerlendirilecektir. Bilim Kurulu sunum ┼čekli (sözel, sanal ya da poster) için son karar─▒ verecektir.

 

Sunumlar

Sunum yapacak ki┼čiler kongre için en geç 1 Mart 2018 tarihine kadar kay─▒tlar─▒n─▒ yapt─▒rmal─▒d─▒r. Bu tarihten sonra yap─▒lacak kay─▒tlar geç kay─▒t olarak de─čerlendirilecek ve ücretler bölümünde belirtildi─či gibi ücretlendirilecektir. 

 

Sözel Sunum: Power Point kullanarak yap─▒lmal─▒d─▒r. Sözel sunu süresi, 10 dakika sunu ve 5 dakika tart─▒┼čma olmak üzere toplam 15 dakika ile s─▒n─▒rl─▒d─▒r. Sözel sunular sunu yap─▒lacak saatten önce ilgili salondaki bilgisayarda sunuya haz─▒r hale getirilmelidir. Sunumlar─▒n hepsinin ba┼č─▒nda Ingilizce özet bulunmas─▒, ya da en az 1 sayfal─▒k ingilizce özetin dinleyicilere da─č─▒t─▒lmas─▒ zorunludur.  Hem sunumda hem de soru cevap bölümünde salonda Ingilizce ve Ukraynaca dil deste─či sa─člayacak görevliler bulunacakt─▒r. 

Poster sunum boyutlar─▒ (boy: 120 cm, en: 90 cm) ölçülerinde olmal─▒d─▒r. Poster sunu süresi 2-4 dakika sunu ve 1 dakika tart─▒┼čma olmak üzere toplam 3-5 dakikad─▒r. Poster sunum yapanlar oturum boyunca posterlerinin ba┼č─▒nda bulunmakla yükümlüdür.